Historia Zespołu

 


Tatarski zespół taneczno-wokalny „Buńczuk” powstał w 1999 roku z inicjatywy wieloletniego pedagoga Pani Haliny Szahidewicz, która prowadziła go do 2012 roku. Od kwietnia 2012 opiekę nad zespołem przekazała młodszemu pokoleniu. Celem działalności zespołu jest prezentacja kultury tatarskiej, która pomimo ponad 600-letniej obecności w Polsce jest nadal mało znana.

W zespole tańczą dzieci, młodzież i dorośli pochodzenia tatarskiego. W repertuarze znajdują się narodowe tańce oraz pieśni tatarskie pochodzące z Krymu, Baszkirii i Tatarstanu. Grupa ma również w swoim programie wiersze polskich poetów tatarskich (Selim Chazbijewicz, Musa Czachorowski) oraz innych autorów piszących o Tatarach (Wiesław Kazanecki, Jan Leończuk).


O G Ł O S Z E N I E!

Czas letnich występów za nami. Było bardzo intensywnie i trochę musieliśmy odpocząć w pierwszych dniach września. Ale już pora na ciężką pracę.................
PO WAKACYJNYM ODPOCZYNKU ROZPOCZYNAMY KOLEJNY SEZON ZAJĘĆ TANECZNYCH.
W tym roku zwiększamy ilość zajęć - grupy dzielimy wg kryterium wieku.

  • GRUPA DOROSŁYCH - zajęcia taneczne w każdą środę w godzinach 18:30 - 20:30 - Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku ul. Warmińska 55.

  • GRUPA MŁODZIEŻOWA - zajęcia w każdy piątek w godzinach 17:30 - 19:00 - Sala taneczna Zespołu Szkół nr 4 w Białymstoku ul. Dojlidy Górne 48.

  • GRUPA DZIECIĘCA - zajęcia w każdy piątek w godzinach 18:30 - 19:15 - Sala taneczna Zespołu Szkół nr 4 w Białymstoku ul. Dojlidy Górne 48

SERDECZNIE ZAPRASZAMY CHĘTNYCH NA ZAJĘCIA!

W razie pytań prosimy o kontakt z kierownikiem Zespół Buńczuk - Panią Ewa Jakubowską.

Projekt realizowany dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji


KONTAKT:

Ewa Jakubowska
Kierownik zespołu

tel. +48 609 537 272
Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Adres:

ul. Wiejska 72lok.14,
15-352 Białystok,
Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

 
Start > BUŃCZUK > opis > Historia Zespołu