szukam krewnych !!!

-= jak szukać =-

 

oto kilka kroków, pomocnych w ustaleniach czy nazwisko/pochodzenie jest tatarskie (aczkolwiek 100% pewności nie gwarantujemy)

 • Rozmowa z najstarszymi, żyjącymi krewnymi, pytania:
 • Czy w naszej rodzinie byli Tatarzy?
 • Jakie nosili nazwisko?
 • w jakiej miejscowości żyli?
 • Jeśli byli repatriantami po II wojnie, to gdzie żyli wcześniej?
 • i podobne..
 1. Ustalenie adresu archiwum dokumentów, do którego przynależy adres ostatniego zamieszkania tatarskich krewnych
 1. Nawiązanie korespondencji z archiwum, celem ustalenia obecności dokumentów, lub umówienia się na ich odszukiwanie.
 1. poszukiwanie/ zapoznawanie się z odnalezioną dokumentacją (jeśli taka istnieje)
 1. Niezależnie od teg, czy udało się odnaleźc jakiekolwiek dokumenty, niezbędna jest wycieczka do miejscowości, w której zamieszkiwali ostatni tatarscy krewni i rozmowa z innymi mieszkańcami. Być może nadal żyją tam Wasi tatarscy krewni, być może sąsiedzi pamiętają nazwisko, być może miejscowy ksiądz będzie umiał pomóc, itd itp.
 1. Brak dokumentów i ludzi cokolwiek pamiętających, nie wyklucza tatarskiego pochodzenia.

pozdrawiamy
zespół Tataria.eu
 

GUZIK

To jest zapytanie z http://tatarzy.tkb.pl/ od:
Kamil Guzik < Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript >

Witam bardzo serdecznie! Moja rodzina od strony mojej mamy pochodzi z Woli Radziszowskiej z okolic Krakowa wiem z paru zródeł,że przebywali tam Tatarzy.Chciałbym się dowiedzieć czy mamy korzenie Tatarskie ponieważ moi krewni mówią,że mamy korzenie Tatarskie a sam mam delikatnie skośne oczy jak wszyscy członkowie rodziny od strony mojej mamy jestem wysoki i mam ładną karnacje troszku ciemniejszą od innych ale białą.Chciałbym się dowiedzieć jak moge dowiedzieć się więcej informacji na ten temat z góry dziękuje :).

 

KOZAKIEWICZ

To jest zapytanie z http://tataria.eu/ od:
Elżbieta Król < Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript >

Przez ostatni rok poszukuję śladów przeszłości moich
przodków mieszkających na Wileńszczyźnie. Wiem na pewno, ze mój dziadek Jan Kozakiewicz był herbu Kozakiewicz. Protoplastą rodu był Michał Smołko Kozakiewicz. Na Państwa stronie jest wzmianka o mojej rodzinie, w archiwum litewskim są dokumenty odnośnie szlachectwa, ale dręczy mnie jedna sprawa:
moja ciotka kiedyś mi powiedziała, że moja babcia była tatarką. Czy są u Państwa informacje potwierdzające powyższe? A co się stało z herbem?
Jeśli to możliwe, proszę o odpowiedź:)))
Pozdrawiam serdecznie

 

NAGAJCZYK

To jest zapytanie z http://www.tatarzy.tkb.pl/ od:
Monika Nagajczyk < Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript >

Moja rodzina ze strony taty miała przodków Tatarskich.Wiem tylko tyle,że przybyli do Polski z Rosji pod koniec XVIII w.Jeden z braci który pozostał bezdzietnym i który nie przybył do Polski miał łódź i prawdopodobnie był handlowcem- pływał po Morzu Czarnym.Imiona zna siostra mojego taty.Na początku XX w. kontaktowała się z nami rodzina z Rosji o tym samym nazwisku. Na korespondencji widniał adres zwrotny pisany cyrylicą.Listy niestety nie zachowały się z powodu zawieruchy wojennej.Chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć na temat na temat mojego nazwiska. Czy istotnie istnieje w rejestrze nazwisk Tatarskich.Słyszałam o nazwisku Nogajtis-mylna interpretacja nazwiska Nagajczyk , lub prawidłowa.Być może Litewska lub Rosyjska wersja nazwiska Nagajczyk. Gorąco proszę o jakiekolwiek informacje. Dziękuję.

 

OBTUŁOWICZ

To jest zapytanie z http://tatarzy.tkb.pl/ od:
Agnieszka Fulińska < Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript >

Dzień dobry,

znajomy historyk XIX w. powiedział mi, że nazwisko mojej prababci (Obtułowicz) może być tatarskie. Mój ojciec (jej wnuk) ma sporo cech antropologicznych typowych dla odmiany żółtej - wąskie, lekko skośnawe oczy, bardzo sztywne, proste, całkiem czarne włosy (takie włosy są bardzo częste wśród jego kuzynów). Na zajęciach z antropologii fizycznej na studiach wyszedł mi z antropometrii typ śródziemnomorski - rodzina pochodzi z Żywca, więc sądziłam, że to po ewentualnych przodkach z tamtejszej diaspory greckiej lub też nie nietypowych w tych stronach Węgrach. Teraz ten historyk zasiał niepewność - nazwiska nie ma na liście w Państwa serwisie, ale cechy fizyczne jak i "charakterologiczne" by się zgadzały... Czy są mi Państwo jakoś w stanie pomóc w ustaleniu, czy takie pochodzenie jest możliwe?

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka

 

SOBOLEWSKA

To jest zapytanie z http://tataria.eu/ od:
Dorota Parzymies < Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript >

Dzien dobry,

Wrocilam wlasnie dzisiaj z kolejnej magicznej podrozy do Kruszynian i Bohonik! Trafilam na Panstwa strone - jest swietna! Gratulacje!
Od dzicinstwa ciagnelo mnie ku Orientowi, a kultowa dla mnie postacia w rodzinie byla prababcia - Magdalena Sobolewska, imiona rodzicow: Adam i Ewa. Prababcia pochodzila z Podlasia poludniowego, urodzila sie ok. 1882 r. w Platerowie lub Sarnakach.
Prosze mi poradzic, czy istnieje mozliwosc sprawdzenia gdzies tatarskiego pochodzenia mojej ukochanej prababci?

Pozdrawiam serdecznie,
Dorota

 

SZABUNIEWICZ

jest wg.spisu 112 nas w Polsce ale ciężko się z nimi porozumieć, część nie wie że są z pochodzenia Tatarami.Jak im to uświadomić.Znalazłem kilku ale nie utrzymują kontaktu.Pozdrawiam Konrad Szabuniewicz

 

TUTAJ

To jest zapytanie z http://www.tataria.eu/ od:
Jarosław Tutaj < Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript >

Witam,  z góry przepraszam za „banalną” prośbę ale od wielu lat z różnym natężeniem staram się potwierdzić lub obalić mit jaki panuje w mojej rodzinie o tatarskim pochodzeniu naszego nazwiska „TUTAJ”.
Bardzo proszę o informację czy kiedykolwiek w Państwa społeczności lub jej otoczeniu pojawił się ktoś o tym nazwisku.
Dziękuję.

Jarosław Tutaj, Kielce

 

ZAŁĘSKA

To jest zapytanie z http://www.tatarzy.tkb.pl/ od:
Ewelina Załęska < Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript >

Witam,
odkryłam jakiś czas temu zdjęcie swojej prababci. Teoretycznie nie wiadomo nic o jej (tatarskim) pochodzeniu, jednak patrząc na zdjęcie jej i jej córki (siostry mojej nieżyjącej już niestety babci) przypuszczam, że jej korzenie mogą być związane z Tatarami. Chciałabym skonsultować to z kimś, oczywiście przesyłając zdjęcie. Liczę na Państwa opinię na ten temat.
Pozdrawiam serdecznie
Ewelina

 
Start > szukam rodziny, krewnych...