kraje Turanu

dziękujemy

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript - grafika

http://www.wikipedia.org/ - tabele informacyjne

http://www.youtube.com/ - filmy

 

mapa Turanu

mapa bratnich narodów turkieskich - TURAN

...jeszcze niedawno Europa stała w ogniu wzajemnie podsycanym międzynarodową nienawiścią, dzisiaj jest sprzymierzona, zjednoczona, wspólna.. bez granic.
A czymże jest Turan.. Turan moi kochani jest taką mityczną krainą.. którą coraz to szersze zastępy młodych, światłych i wykształconych ludzi starają się pobudzić do życia..

Czy 30 lat temu Wasi dziadkowie uwierzyliby w bezwizową podróż na zachód Europy ?

.. być może za następne 30 lat Wasze dzieci bez problemu beda mogły podróżować po stepach Kazachstanu...

My teraz tu powinniśmy czuć się odpowiedzialni za zaszczepienie następnym pokoleniom ziarenka prawdy o nas samych, o tym kim jesteśmy i kim byli nasi dziadkowie, owszem trudno jest dzisiaj dociec, kto właściwie wywodzi się z Krymu, a kto zza rzeki Wołgi. Tej kwestii już nigdy nie rozwiążemy, gdyż nasi pradziadowie zapomnieli nam o tym powiedzieć...

Obecna tzw. „kultura i cywilizacja medialna” bombarduje nie tylko nas, ale również najmłodszych „jakże ważnymi” informacjami o tym kiedy ktoś trzy razy widziany w tv popełnił jakieś kompletnie nieistotne faux pais

To śmieszne, ale prawdziwe, i Ty i Wy, słyszeliście o Fidelu Castro, słyszeliście o pijackich wybrykach księcia Anglii.. o romansach francuskich piłkarzy.. o nowej piosence amerykańskiej idiotki..a to wszystko jest tam, daleko, za oceanem nie tylko tym z wody, ale również za oceanem kulturowym.. to nie jest fundament dla naszych następnych pokoleń.

Znamy takie słowa jak Good Morning, czy thank You... dlaczego piekne Isenmesez lub Rahmet miałyby nadal pozostawać w cieniu, skoro znaczą dokładnie to samo..

Proszę Was, nie zapomnijcie powiedzieć swoim dzieciom kim są.

 
Start > Mapa Turanu