II Festiwal Tatarski

 

Odbywający się w Supraślu 9 - 10 Sierpnia 2014 II Festiwal Tatarski oraz towarzyszący im w dniach,8 a 10 Sierpnia 2014 Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich, zakończyły się wielkim sukcesem.

(...)Częstowaliśmy ludzi SYTĄ - przygotowane zostało 100 litrów napoju na miodzie gryczanym z cytryną na dwa dni, pomysł okazał się rewelacyjny, ze względu na upał.  Podobnie było  z zupą tatarską z kociołka (bulion z drobniutko krojonym mięsem baranim - szurpa kolejka dłuuuugaśna, bo zupa przepyszna.

Do kupienia były  wyroby z dwóch kuchni tatarskich-z Suchowoli i z Supraśla.  W sprzedaży również  gadżety tatarskie i tureckie, słodka baklawa w ponad 10 smakach. Maria Radecka zrobiła pokaz rozciągania ciasta na pieróg z jabłkami- Ałmałyk. Piękne pokazy Szwadronu  Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w ujeżdżaniu koni i władaniu szablą, lancą, porywaniem dziewcząt...

Międzynarodowa obsada łuczników konnych, też pokazali widzom swe umiejętności w strzelaniu z łuku na koniu w pełny galopie .
Student kaligrafował alfabetem arabskim różne słowa czy imiona na życzenie gości. Chętni uczyli się strzelać z łuku, lub dosiadali koni.
Bez przerwy coś się działo, a stale grała tatarska muzyka z głośników. Słońce, że grzało niemiłosiernie. 35 nie schodziło ze skali.(...)
Na szczególną uwagę zasługiwał też występ zespołu Buńczuk, a także niezwykle żywiołowy pokaz w wykonaniu zespołu Łowzar

 
Start > Aktualności > II Festiwal Tatarski