Zespół Buńczuk - nabór

 

 


Tatarski Zespół Taneczno-Wokalny Buńczuk bardzo aktywnie promuje kulturę społeczności tatarskiej, reprezentując ją w całej Polsce, występując m.in. na Europejskich Nadbużańskich Spotkaniach Folklorystycznych w Sokołowie Podlaskim, czy w Krakowie podczas Pochodu Lajkonika. Wiele razy promocja tatarskości przenosiła się poza granice kraju – przez 15 lat swego istnienia zespół miał przyjemność występować m.in. na Litwie, Łotwie i we Włoszech.


Trud, wysiłek, zaangażowanie i poświęcenie wielu pokoleń zaowocowały trwałością i pełnym rozwojem kultury tatarskiej pod skrzydłami Buńczuka – pozycja zespołu ustabilizowała się, w jego szeregi wstępują kolejne pokolenia dzieci i młodzieży tatarskiej, dbając o swoją niepowtarzalną tożsamość kulturową i jednocześnie dzieląc się jej bogactwem. Świadomość wzrasta wraz z atrakcyjnością i różnorodnością kulturową, jaką zespół osiągnął w ostatnich latach swojej działalności. Jest to ogromna zasługa osób, które swój prywatny czas poświęciły dla wychowania dzieci i młodzieży, przekazując im wiele wartości i wrażliwości na kulturę, sztukę, szacunek do historii, szacunek do ludzi. 
Opiekunowie dbają o rozwój dzieci i starają się wpoić im chęć zgłębiania wiedzy o Tatarach – ich kulturze i tradycji.


Członkowie zespołu realizują się nie tylko artystycznie i kulturowo. Poprzez aktywność kulturową przezwyciężają często własne słabości, pokonują nieśmiałość, uczą się wrażliwości artystycznej, budują wielokulturowość regionu. Poświęcając swój czas na wielogodzinne próby, ćwiczenia, przychodzi czas na nagrodę. Satysfakcja z występów publicznych na pewno stanowi dalszą zachętę do działania, rozwoju i dalszej pracy.

 

ZAPRASZAMY DO TAŃCA  Zajęcia w każdy kolejny piątek  - 17.30 - Białystok, Zespół Szkół nr 4 w Dojlidach Górnych.


 


Zajęcia realizowane w ramach projektu "Buńczuk-tatarskie trwanie w tradycji i kulturze" finansowanemu przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

 
Start > Aktualności > Zespół Buńczuk - nabór